بامداد گذشته مراسم بفتای امسال در حالی در رویال آلبرت هال لندن برگزار شد که مجری این مراسم، «گراهام نورتون» در صحبتهای ابتدایی خود درباره عدم حضور رنگینپوستها و اقلیتها در میان نامزدهای این دوره حرفهای جالبی زد. در ادامه با برندگان جایزه BAFTA 2020 همراه گیمنیوز باشید.
اولین درام جنگ جهانی «سم مندس» همانطور که انتظار میرفت، درخشید. فیلم 1917 بیشتر جایزه را از آن خود کرد، در حالی که فیلم «انگل» (Parasite) نیز در میان برندگان این جوایز بود. فیلم بریتانیایی «طعمه» (Bait) و «لارا درن» نیز از جمله برندگان جوایز BAFTA 2020 بودند.
مطابق انتظار و به رسم جوایز سینمایی این دوره، خواکین فینکس برای نقش «جوکر» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد شد، و پس از آن هنگام دریافت جایزه سخنرانی گیرایی ایراد کرد و گفت «از این که در لیست نامزدهای کاملا سفیدپوست جایزه بودهام خجالت میکشم».
در ادامه «مارگو رابی» جایزهی «برد پیت» برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را به جای او دریافت کرد و درباره برگزیت شوخی کرد. بازیگر فیلم Judy یعنی «رنه زلوهگر» نیز موفق به دریافت جایزه شد.
در ادامه لیست کامل برندگان جایزه بفتا 2020 (BAFTA) را مشاهده میکنید:
بهترین فیلم
1917 – Pippa Harris, Callum McDougall, Sam Mendes, Jayne-Ann Tenggren – WINNER
بازیگر زن نقش اصلی
RENÉE ZELLWEGER – Judy – WINNER
بازیگر مرد نقش اصلی
JOAQUIN PHOENIX – Joker – WINNER
بازیگر زن نقش مکمل
LAURA DERN – Marriage Story – WINNER
بازیگر مرد نقش مکمل
BRAD PITT – Once Upon a Time in Hollywood – WINNER
بهترین فیلم بریتانیایی
1917 – Sam Mendes, Pippa Harris, Callum McDougall, Jayne-Ann Tenggren, Krysty Wilson-Cairns – WINNER
BAIT – Mark Jenkin, Kate Byers, Linn Waite – WINNER
بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان
PARASITE – Bong Joon-ho – WINNER
بهترین فیلم مستند
FOR SAMA – Waad al-Kateab, Edward Watts – WINNER
بهترین فیلم انیمیشنی
KLAUS – Sergio Pablos, Jinko Gotoh – WINNER
بهترین کارگردان
1917 – Sam Mendes – WINNER
بهترین فیلمنامه اصیل
PARASITE – Han Jin Won, Bong Joon-ho – WINNER
بهترین فیلمنامه اقتباسی
JOJO RABBIT – Taika Waititi – WINNER
بهترین موسیقی متن
JOKER – Hildur Guđnadóttir – WINNER
انتخاب بازیگر
JOKER – Shayna Markowitz – WINNER
فیلمبرداری
1917 – Roger Deakins – WINNER
تدوین
LE MANS ’66 – Andrew Buckland, Michael McCusker – WINNER
طراحی صحنه
1917 – Dennis Gassner, Lee Sandales – WINNER
بهترین طراحی لباس
LITTLE WOMEN – Jacqueline Durran – WINNER
گریم و مو
BOMBSHELL – Vivian Baker, Kazu Hiro, Anne Morgan – WINNER
صدا
1917 – Scott Millan, Oliver Tarney, Rachael Tate, Mark Taylor, Stuart Wilson – WINNER
بهترین جلوههای ویژه
1917 – Greg Butler, Guillaume Rocheron, Dominic Tuohy – WINNER
بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی
GRANDAD WAS A ROMANTIC. – Maryam Mohajer – WINNER
بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی
LEARNING TO SKATEBOARD IN A WARZONE (IF YOU’RE A GIRL) – Carol Dysinger, Elena Andreicheva – WINNER
EE RISING STAR AWARD (رایگیری مردمی)
MICHEAL WARD – WINNER
تنها یک هفتهی دیگر تا مهمترین جایزه سینمایی سال یعنی اسکار 2020 باقی مانده و بفتا احتمالا تکلیف برندگان اسکار را هم معلوم کرد. نامزدهای اسکار 2020 را میتوانید اینجا ببینید. منتظر این رویداد هم باشید.