Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

برندگان جوایز امی ۲۰۲۰ مشخص شدند – سریال Watchmen تاریخ ساز شد

0

هفتاد و دومین دوره از جوایز Primetime Emmy (امی) که شب گذشته رخ داد، شب اولین‌ها بود. در فصل جوایزی که مثل هیچ یک از فصل‌های قبلی نیست و تحت تاثیر همه‌گیری بیماری کووید 19 تغییرات بسیاری به خود دیده است، برندگان جوایز امی 2020 مشخص و اعلام شدند.

در شبی که واقعا اتفاقات زیادی برای اولین بار در تاریخ این جوایز رخ می‌داد، سریال Schitt’s Creek به اولین سریالی تبدیل شد که همه‌ی جوایز مهم کمدی را از آن خود کرد.

سریال Watchmen نیز به اولین سریالی تبدیل شد که از کمیک بوک‌ها اقتباس شده و یکی از جوایز اصلی را از آن خود کرد.

«زندایا» (Zendaya) همچنین با بردن جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی سریال درام، به جوان‌ترین بازیگری که تا کنون در این رشته موفق به کسب جایزه امی شده است تبدیل شد. او همین چند هفته پیش تولد 24 سالگی خود را جشن گرفت.

این بازیگر جوان همچنین دومین فرد سیاه‌پوستی است کککه این جایزه را از آن خود کرده است.

تعداد بازیگران رنگین‌پوستی که امسال در این جوایز نامزد و برنده جایزه شده‌اند قابل توجه است.

این مراسم که اجرای آن بر عهده «جیمی کیمل» بود، برای اولین بار به صورت مجازی برگزار شد و تنها پخش تلویزیونی داشت.

لیست کامل برندگان جوایز امی 2020

سریال درام

“Better Call Saul” (AMC)
“The Crown” (Netflix)
“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
“Killing Eve” (BBC America/AMC)
“The Mandalorian” (Disney Plus)
“Ozark” (Netflix)
“Stranger Things” (Netflix)
“Succession” (HBO) (WINNER)

بازیگر زن نقش مکمل در سریال درام

Laura Dern (“Big Little Lies”)
Meryl Streep (“Big Little Lies”)
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)
Fiona Shaw (“Killing Eve”)
Julia Garner (“Ozark”) (WINNER)
Sarah Snook (“Succession”)
Thandie Newton (“Westworld”)

بازیگر مرد نقش مکمل در سریال درام

Giancarlo Esposito (“Better Call Saul”)
Bradley Whitford (“The Handmaid’s Tale”)
Billy Crudup (“The Morning Show”) (WINNER)
Mark Duplass (“The Morning Show”)
Nicholas Braun (“Succession”)
Kieran Culkin (“Succession”)
Matthew Macfadyen (“Succession”)
Jeffrey Wright (“Westworld”)

کارگردانی سریال درام

“The Crown,” “Aberfan” (Netflix)
Benjamin Caron

“The Crown,” “Cri de Coeur” (Netflix)
Jessica Hobbs

“Homeland,” “Prisoners of War” (Showtime)
Lesli Linka Glatter

“The Morning Show,” “The Interview” (Apple TV Plus)
Mimi Leder

“Ozark,” “Fire Pink” (Netflix)
Alik Sakharov

“Ozark,” “Su Casa Es Mi Casa” (Netflix)
Ben Semanoff

Andrij Parekh “Succession,” “Hunting” (HBO) (WINNER)

“Succession,” “This Is Not for Tears” (HBO)
Mark Mylod

نویسنده بهترین سریال درام

“Better Call Saul,” “Bad Choice Road” (AMC)
Thomas Schnauz

“Better Call Saul,” “Bagman” (AMC)
Gordon Smith

“The Crown,” “Aberfan” (Netflix)
Peter Morgan

“Ozark,” “All In” (Netflix)
Chris Mundy

“Ozark,” “Boss Fight” (Netflix)
John Shiban

“Ozark,” “Fire Pink” (Netflix)
Miki Johnson

Jesse Armstrong “Succession,” “This Is Not for Tears” (HBO) (WINNER)

بازیگر زن نقش اصلی سریال درام

Jennifer Aniston (“The Morning Show”)
Olivia Colman (“The Crown”)
Jodie Comer (“Killing Eve”)
Laura Linney (“Ozark”)
Sandra Oh (“Killing Eve”)
Zendaya (“Euphoria”) (WINNER)

بازیگر مرد نقش اصلی سریال درام

Jason Bateman (“Ozark”)
Sterling K. Brown (“This Is Us”)
Steve Carell (“The Morning Show”)
Brian Cox (“Succession”)
Billy Porter (“Pose”)
Jeremy Strong (“Succession”) (WINNER)

مسابقه تلویزیونی

“The Masked Singer” (Fox)
“Nailed It!” (Netflix)
“RuPaul’s Drag Race” (VH1) (WINNER)
“Top Chef” (Bravo)
“The Voice” (NBC)

سریال کوتاه

“Little Fires Everywhere” (Hulu)
“Mrs. America” (Hulu)
“Unbelievable” (Netflix)
“Unorthodox” (Netflix)
“Watchmen” (HBO) (WINNER)

بازیگر زن نقش مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم

Holland Taylor (“Hollywood”)
Uzo Aduba (“Mrs. America”) (WINNER)
Margo Martindale (“Mrs. America”)
Tracey Ullman (“Mrs. America”)
Toni Collette (“Unbelievable”)
Jean Smart (“Watchmen”)

بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم

Dylan McDermott (“Hollywood”)
Jim Parsons (“Hollywood”)
Tituss Burgess (“Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend”)
Yahya Abdul-Mateen II (“Watchmen”) (WINNER)
Jovan Adepo (“Watchmen”)
Louis Gossett Jr. (“Watchmen”)

کارگردانی سریال کوتاه، فیلم یا برنامه ویژه دراماتیک

“Little Fires Everywhere,” “Find a Way” (Hulu)
Lynn Shelton

“Normal People,” “Episode 5” (Hulu)
Lenny Abrahamson

Maria Schrader “Unorthodox” (Netflix) (WINNER)

“Watchmen,” “It’s Summer and We’re Running Out of Ice” (HBO)
Nicole Kassell

“Watchmen,” “Little Fear of Lightning” (HBO)
Steph Green

“Watchmen,” “This Extraordinary Being” (HBO)
Stephen Williams

نویسندگی سریال کوتاه، فیلم یا برنامه ویژه دراماتیک

“Mrs. America,” “Shirley” (FX Networks)
Tanya Barfield

“Normal People,” “Episode 3” (Hulu)
Sally Rooney and Alice Birch

“Unbelievable,” “Episode 1” (Netflix)
Susannah Grant, Michael Chabon and Ayelet Waldman

“Unorthodox,” “Part 1” (Netflix)
Anna Winger

Damon Lindelof and Cord Jefferson “Watchmen,” “This Extraordinary Being” (HBO) (WINNER)

بازیگر مرد نقش اصلی در سریال کوتاه یا فیلم

Jeremy Irons (“Watchmen”)
Hugh Jackman (“Bad Education”)
Paul Mescal (“Normal People”)
Jeremy Pope (“Hollywood”)
Mark Ruffalo (“I Know This Much Is True”) (WINNER)

بازیگر زن نقش اصلی در سریال کوتاه یا فیلم

Cate Blanchett (“Mrs. America”)
Shira Haas (“Unorthodox”)
Regina King (“Watchmen”) (WINNER)
Octavia Spencer (“Self Made”)
Kerry Washington (“Little Fires Everywhere”)

برنامه گفتگومحور

“Daily Show With Trevor Noah” (Comedy Central)
“Full Frontal With Samantha Bee” (TBS)
“Jimmy Kimmel Live” (ABC)
“Last Week Tonight With John Oliver” (HBO) (WINNER)
“Late Show With Stephen Colbert” (CBS)

سریال کمدی

“Curb Your Enthusiasm” (HBO)
“Dead to Me” (Netflix)
“The Good Place” (NBC)
“Insecure” (HBO)
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon Prime Video)
“Schitt’s Creek” (Pop TV) (WINNER)
“What We Do in the Shadows” (FX)

بازیگر زن نقش مکمل در سریال کمدی

Betty Gilpin (“GLOW”)
D’Arcy Carden (“The Good Place”)
Yvonne Orji (“Insecure”)
Alex Borstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Marin Hinkle (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
Cecily Strong (“Saturday Night Live”)
Annie Murphy (“Schitt’s Creek”) (WINNER)

بازیگر مرد نقش مکمل در سریال کمدی

Andre Braugher (“Brooklyn Nine-Nine”)
William Jackson Harper (“The Good Place”)
Alan Arkin (“The Kominsky Method”)
Sterling K. Brown (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Tony Shalhoub (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Mahershala Ali (“Ramy”)
Kenan Thompson (“Saturday Night Live”)
Dan Levy (“Schitt’s Creek”) (WINNER)

کارگردانی سریال کمدی

“The Great,” “The Great” [Pilot] (Hulu)
Matt Shakman

“The Marvelous Mrs. Maisel,” “It’s Comedy or Cabbage” (Prime Video)
Amy Sherman-Palladino

“The Marvelous Mrs. Maisel,” “Marvelous Radio” (Prime Video)
Daniel Palladino

“Modern Family,” “Finale Part 2” (ABC)
Gail Mancuso

“Ramy,” “Miakhalifa.mov” (Hulu)
Ramy Youssef

Andrew Cividino and Daniel Levy “Schitt’s Creek,” “Happy Ending” (Pop TV) (WINNER)

“Will & Grace,” “We Love Lucy” (NBC)
James Burrows

نویسندگی سریال کمدی

“The Good Place,” “Whenever You’re Ready” (NBC)
Michael Schur

“The Great,” “The Great” (Hulu)
Tony McNamara

Daniel Levy “Schitt’s Creek,” “Happy Ending” (Pop TV) (WINNER)

“Schitt’s Creek,” “The Presidential Suite” (Pop TV)
David West Read

“What We Do in the Shadows,” “Collaboration” (FX Networks)
Sam Johnson and Chris Marcil

“What We Do in the Shadows,” “Ghosts” (FX Networks)
Paul Simms

“What We Do in the Shadows,” “On the Run” (FX Networks)
Stefani Robinson

بازیگر مرد نقش اصلی در سریال کمدی

Anthony Anderson (“Black-ish”)
Don Cheadle (“Black Monday”)
Ted Danson (“The Good Place”)
Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
Eugene Levy (“Schitt’s Creek”) (WINNER)
Ramy Youssef (“Ramy”)

بازیگر زن نقش اصلی در سریال کمدی

Christina Applegate (“Dead to Me”)
Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Linda Cardellini (“Dead to Me”)
Catherine O’Hara (“Schitt’s Creek”) (WINNER) 
Issa Rae (“Insecure”)
Tracee Ellis Ross (“Black-ish”)

منبع variety

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.