انجمن تهیهکنندگان فیلم و سریال در یعنی جایزه PGA 2020 امسال هم بهترینهای فیلم و سریال را انتخاب کرد. طبیعتا جایزههای این انجمن به تهیهکنندگان فیلمها و سریالها تعلق میگیرد. امسال فیلم جنگی 1917 توانست به عنوان بهترین فیلم PGA انتخاب شود.
با این برد فیلم حماسی جنگ جهانی اول به کارگردانی «سم مندس» جوایز خود را بیشتر از پیش کرد و به یکی از بختهای اصلی جایزه اسکار تبدیل شد. این فیلم پیش از این موفق شده بود در مراسم گلدن گلوب امسال، جایزه بهترین فیلم درام را از آن خود کند.
در سی سال سابقهای که جایزه انجمن تهیهکنندگان فیلم دارد، 21 بار توانسته بهترین فیلم اسکار را پیش از این مراسم انتخاب و از آن تقدیر کند. به طوری که در سالهای گذشته، از فیلمهایی از جمله Green Book و The Shape of Water که به ترتیب در اسکار 2019 و اسکار 2020 جایزه بردند، ابتدا در PGA به عنوان بهترین فیلم برگزیده شده بودند.
سم مندس کارگردان فیلم تحسین شدهی 1917 در هنگام دریافت جایزهی خود در این مراسم گفت: «پدربزرگم منبع الهام ساخت این فیلم بود، و من بسیار امیدوار بودم که بتوانم تجربهی او را قدر بدانم. من باید از زحمات تکتک اعضای گروه تولید و بازیگری تشکر کنم.»
در بخش سریالهای تلویزیونی، سریالهای شبکهی HBO موفقیتهای بسیاری کسب کردند. سریال Succession و مینی سریال «چرنوبیل» که امی و گلدن گلوب برده بودند، و همچنین مستند مایکل جکسون با نام Leaving Neverland جایزه PGA 2020 را هم از آن خود کردند.
لیست کامل جوایز انجمن تهیهکنندگان فیلم را در ادامه ببینید:
Darryl F. Zanuck Award for Outstanding Producer of Theatrical Motion Pictures
1917 (Universal)
تهیهکنندگان: Sam Mendes, Pippa Harris, Jayne‐Ann Tenggren, Callum McDougall
Outstanding Producer of Animated Theatrical Motion Pictures
Toy Story 4 (Disney/Pixar)
تهیهکنندگان: Mark Nielsen, Jonas Rivera
Outstanding Producer of Documentary Motion Picture
Apollo 11 (Neon)
Norman Felton Award for Outstanding Producer of Episodic Television – Drama
Succession (Season 2; HBO)
تهیهکنندگان: Jesse Armstrong, Adam McKay, Frank Rich, Kevin Messick, Mark Mylod, Jane Tranter, Tony Roche, Scott Ferguson, Jon Brown, Georgia Pritchett, Will Tracy, Jonathan Glatzer, Dara Schnapper, Gabrielle Mahon
Danny Thomas Award for Outstanding Producer of Episodic Television – Comedy
Fleabag (Season 2; Amazon)
تهیهکنندگان: Phoebe Waller‐Bridge, Harry Bradbeer, Lydia Hampson, Harry Williams, Jack Williams, Joe Lewis, Sarah Hammond
David L. Wolper Award for Outstanding Producer of Limited Series Television
Chernobyl (HBO)
تهیهکنندگان: Craig Mazin, Carolyn Strauss, Jane Featherstone, Johan Renck, Chris Fry, Sanne Wohlenberg
Outstanding Producer of Televised or Streamed Motion Pictures
Apollo: Missions to the Moon (National Geographic)
Outstanding Producer of Non-Fiction Television
Leaving Neverland (HBO)
تهیهکننده: Dan Reed
Outstanding Producer of Live Entertainment & Talk Television
Last Week Tonight with John Oliver (Season 6; HBO)
Outstanding Producer of Game & Competition Television
RuPaul’s Drag Race (Season 11; VH1)
تهیهکنندگان: Fenton Bailey, Randy Barbato, Tom Campbell, Mandy Salangsang, RuPaul Charles, Steven Corfe, Bruce McCoy, Michele Mills, Jacqueline Wilson, Thairin Smothers, John Polly, Michelle Visage, Jen Passovoy
Outstanding Sports Program
What’s My Name: Muhammad Ali (HBO)
Outstanding Children’s Program
Sesame Street (Season 49; PBS)
Outstanding Short-Form Program
Comedians In Cars Getting Coffee (Season 11; Netflix)
The PGA Innovation Award
Vader Immortal: A Star Wars VR Series – Episode I
HONORARY AWARDS
Milestone Award
Ted Sarandos
Norman Lear Achievement Award in Television
Marta Kauffman
Visionary Award
Octavia Spencer
Stanley Kramer Award
Bombshell
David O. Selznick Award
Plan B (Jeremy Kleiner, Dede Gardner, Brad Pitt)
Charles FitzSimons Award
Mari Jo Winkler
جایزه یک عمر فعالیت در تلویزیون نیز به «مارتا کافمن» خالق مجموعهی Friends (فرندز) رسید. همانطور که متوجه شدید، هر کدام از جوایز این مراسم به نام یک تهیهکننده یا فیلم/سریال ساز با سابقه و اسطورهای مزین شده است.
در فصل جوایز سینمایی و تلویزیونی با گیمنیوز همراه باشید.