Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

برندگان BAFTA 2021 مشخص شدند – جوایز اصلی بی خانمان شدند

0

مراسم بفتا (BAFTA 2021) امسال در قالبی متفاوت و در دو شب متوالی برگزار شد. این جوایز که با عنوان اسکار بریتانیایی شناخته می‌شوند امسال هفتاد و چهارمین دوره خود را هم برگزار کردند. در ادامه برندگان BAFTA 2021 را با هم مرور خواهیم کرد.

برخلاف تعطیلی سینماها در سالی که گذشت، جوایز سینمایی خیال تعطیلی ندارند. همین چند روز دیگر مراسم اسکار 2021 را خواهیم داشت که نود و سومین دوره خود را پشت سر می‌گذارد.

اما روز گذشته BAFTA 2021 برگزار شد. در این مراسم فیلم Nomadland ساخته کلوئی ژائو موفق‌ترین فیلم شد و توانست جایزه اصلی را هم از آن خود کند. این فیلم همچنین جوایز بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردان و بهترین تصویربرداری را هم بی‌خانمان کرد.

از دیگر برندگان می‌توان به «آنتونی هاپکینز» برای فیلم The Father، «یو جونگ یون»‌ برای فیلم Minari و «دنیل کالویا» برای فیلم Judas and the Black Messiah اشاره کرد. این‌ها برندگان جوایز بازیگری این دوره هستند.

فیلم The Father همچنین موفق به دریافت جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی هم شد. دیگر فیلم‌هایی که موفق به دریافت چند جایزه شدند عبارتند از: Promising Young Woman با جوایز بهترین فیلم بریتانیایی و بهترین فیلمنامه اصیل، Ma Rainey’s Black Bottom با جوایز بهترین طراحی لباس و بهترین گریم و طراحی مو، و فیلم Sound of Metal با جوایز بهترین تدوین و بهترین صدا.

لیست کامل برندگان جوایز هفتاد و چهارمین دوره بفتا را در ادامه می‌بینید.

برندگان BAFTA 2021

بهترین فیلم

The Father

The Mauritanian

Nomadland – برنده

Promising Young Woman

The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلم بریتانیایی

Calm With Horses

The Dig

The Father

His House

Limbo

The Mauritanian

Mogul Mowgli

Promising Young Woman – برنده

Rocks

Saint Maud

بهترین فیلم اول بریتانیایی

His House – Remi Weekes (writer/director) – برنده

Limbo – Ben Sharrock (writer/director), Irune Gurtubai (producer)

Moffie – Jack Sidey (writer/producer)

Rocks – Theresa Ikoko, Claire Wilson (writers)

Saint Maud – Rose Glass (writer/director), Oliver Kassman (producer)

بهترین بازیگر زن

Bukky Bakray, Rocks

Radha Blank, The Forty-Year-Old Version

Vanessa Kirby, Pieces of a Woman

Frances McDormand, Nomadland – برنده

Wunmi Mosaku, His House

Alfre Woodard, Clemency

بهترین بازیگر مرد

Riz Ahmed, Sound of Metal

Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom

Adarsh Gourav, The White Tiger

Anthony Hopkins, The Father – برنده

Mads Mikkelsen, Another Round

Tahar Rahim, The Mauritanian

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Niamh Algar, Calm With Horses

Kosar Ali, Rocks

Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm

Dominique Fishback, Judas and the Black Messiah

Ashley Madekwe, County Lines

Yuh-Jung Youn, Minari – برنده

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah – برنده

Barry Keoghan, Calm With Horses

Alan Kim, Minari

Leslie Odom Jr, One Night in Miami

Clarke Peters, Da 5 Bloods

Paul Raci, Sound of Metal

بهترین کارگردان

Thomas Vinterberg, Another Round

Shannon Murphy, Babyteeth

Lee Isaac Chung, Minari

Chloé Zhao, Nomadland – برنده

Jasmila Žbanić, Quo Vadis, Aida?

Sarah Gavron, Rocks

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

Another Round – برنده

Dear Comrades!

Les Misérables

Minari

Quo Vadis, Aida?

بهترین مستند

Collective

David Attenborough: A Life on Our Planet

The Dissident

My Octopus Teacher – برنده

The Social Dilemma

بهترین فیلم انیمیشنی

Onward

Soul – برنده

Wolfwalkers

بهترین فیلمنامه اصیل

Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg, Another Round

Jack Fincher, Mank

Emerald Fennell, Promising Young Woman – برنده

Theresa Ikoko, Claire Wilson, Rocks

Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلمنامه اقتباسی

Moira Buffini, The Dig

Christopher Hampton, Florian Zeller, The Father – برنده

Rory Haines, Sohrab Noshirvani, MB Traven, The Mauritanian

Chloé Zhao, Nomadland

Ramin Bahrani, The White Tiger

بهترین موسیقی متن

Mank

Minari

News of the World

Promising Young Woman

Soul – برنده

بهترین تصویربرداری

Judas and the Black Messiah

Mank

The Mauritanian

News of the World

Nomadland – برنده

بهترین تدوین

The Father

Nomadland

Promising Young Woman

Sound of Metal – برنده

The Trial of the Chicago 7

بهترین انتخاب بازیگر

Calm With Horses

Judas and the Black Messiah

Minari

Promising Young Woman

Rocks – برنده

بهترین طراحی صحنه

The Dig

The Father

Mank – برنده

News of the World

Rebecca

بهترین طراحی لباس

Ammonite

The Dig

Emma.

Ma Rainey’s Black Bottom – برنده

Mank

بهترین گریم و طراحی مو

The Dig

Hillbilly Elegy

Ma Rainey’s Black Bottom – برنده

Mank

Pinocchio

بهترین صدا

Greyhound

News of the World

Nomadland

Soul

Sound of Metal – برنده

بهترین جلوه‌های ویژه

Greyhound

The Midnight Sky

Mulan

The One and Only Ivan

Tenet – برنده

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

The Fire Next Time

The Owl and the Pussycat – برنده

The Song of a Lost Boy

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

Eyelash

Lizard

Lucky Break

Miss Curvy

The Present – برنده

EE Rising Star Award (رای‌گیری مردمی)

Bukky Bakray – برنده

Kingsley Ben-Adir

Morfydd Clark

Ṣọpẹ Dìrísù

Conrad Khan

نظر شما درباره برندگان BAFTA 2021 چیست؟

منبع bafta gamesradar

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.